Vystoupení a workshopy pro školy

Vystoupení a haka workshop na obchodní akademii v Mladé Boleslavi (Foto: Jirka Pasz)Whakaari Rotorua pravidelně vystupují na základních, středních i vysokých školách. V době, kdy se ukazuje, že daleko účinnějším zdrojem poznání než samotná informace, je zážitek, který je s ní spojený, rozšiřují Whakaari Rotorua obzory žákům a studentům nejen ve spojení se zajímavou a velmi jedinečnou kulturou z druhého konce světa (protože všechno, co už je dál, je vlastně blíž), ale také umožňují studentům prostřednictvím besed a workshopů poznat vlastní možnosti, sílu a překonat hranice svých strachů.

Vystoupení maorské skupiny, besedy a haka workshopy

Tanec haka – učí síle, a to nejen tělesné, ale i té duchovní, intenzitě, respektu, integritě a napomáhá otevírání prostoru pro potkávání rozličných kultur a zprostředkovává účastníkům workshopu mnoho dalších skutečně hlubokých zážitků. Každý, koho jsme doposud učili, si to velmi užil a cítil se posléze lépe, jak na těle, tak na duši, a daleko víc propojený sám se sebou. Haka, kterou učíme, je ta světově nejznámější, ta, která se stala součástí předzápasových rituálů nejlepších světových rugbistů All Blacks: Ka mate, ka ora.

Přečtěte si, jaké dojmy zanechala skupina na základní škole Zruč-Senec: „Děti poznaly, že i jiné země mají svoji kulturní historii, na kterou se snaží nezapomínat, a že při poznávání jiných kultur se člověk nejen obohatí o nové zkušenosti, ale i dobře pobaví“ (článek zde)

 

Pro mnohé z dětí je vystoupení skupiny obrovskou inspirací:

Podívejte se na video z obchodní akademie v Mladé Boleslavi:

Recenze, ohlasy ze škol

 

Chcete vědět víc? Napište nám!